KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålningar 9557336
*
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:29:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:24:17
1
100 kr
17/4 13:27:47
2
300 kr
18/4 17:22:40
3
500 kr
20/4 09:42:34
2
400 kr
20/4 09:42:34
3
450 kr (Budbetjänt)
20/4 09:42:41
2
500 kr
20/4 09:42:41
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 09:43:26
2
600 kr
20/4 16:49:01
4
700 kr
20/4 18:20:48
3
Vinnande bud
20/4 18:24:27
4
900 kr
20/4 18:24:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06
*
Rullmålningar
Läs om budbetjänten
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 13:24:17 | 1 | 100 kr |
17/4 13:27:47 | 2 | 300 kr |
18/4 17:22:40 | 3 | 500 kr |
20/4 09:42:34 | 2 | 400 kr |
20/4 09:42:34 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:42:41 | 2 | 500 kr |
20/4 09:42:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:43:26 | 2 | 600 kr |
20/4 16:49:01 | 4 | 700 kr |
20/4 18:20:48 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:24:27 | 4 | 900 kr |
20/4 18:24:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06